Izolacje fundamentów

Izolacja fundamentów pianką

Solidny fundament to podstawa każdej stabilnej budowli.

Budynek bez odpowiedniego zabezpieczenia fundamentów nie będzie komfortowy. Prawidłowa technologia i właściwe materiały użyte do izolacji fundamentów – to eliminacja przemarzań i zawilgoceń piwnic, suche mury, bardziej komfortowe podłogi parteru i ciepłe podłoża ścian elewacyjnych.

Pełną izolację cieplną i przeciwwilgociową fundamentów zagwarantuje poliuretanowa, zamknięto-komórkowa piana natryskowa HeatGuard 200®. Na terenach inwestycyjnych o niższych poziomach wód gruntowych, fundament z zainstalowaną bez łączeniowo powłoką sztywnej piany poliuretanowej można bezpośrednio przysypać ziemią i w pełni korzystać z komfortu szczelnej, termoizolacyjnej i anty-wilgociowej izolacji natryskowej.

Natryskowa piana poliuretanowa HeatGuard 200® w połączeniu z dodatkową hydro-izolacyjną powłoką pochodzenia polimocznikowego lub silikonowego stanowi kompletne, monolityczne oraz trwałe zabezpieczenie termiczne i przeciwwodne w warunkach ekstremalnie podmokłego terenu i fundamentu narażonego na napór wód gruntowych.

Poliuretanowa piana natryskowa HeatGuard 200® stanowi podstawę szczelnego, niezawodnego i wszechstronnego systemu izolacyjnego fundamentów.

Izolacja fundamentów pianką poliuretanową – dlaczego warto?

Izolacje natryskowe gwarantują niezawodną szczelność, ponieważ na etapie aplikacji wnikają w każdą wolną przestrzeń, uszczelniając ją i wzmacniając. Technologia nakładania natryskowego gwarantuje brak łączeń, co sprawia, że uzyskujemy blisko dwukrotnie lepsze parametry użytkowe, w porównaniu z pozostałymi rozwiązaniami, na przykład styropianem.

Izolacja natryskowa jest:

  • niezawodna i wytrzymała mechanicznie,
  • niezwykle trwała – nie zmienia właściwości fizycznych nawet po upływie wielu lat,
  • szybka w montażu,
  • samowystarczalna – nie wymaga dodatkowej izolacji w postaci folii, może być nakładana bezpośrednio na ścianę,
  • skuteczna, bo wnika we wszystkie zakamarki, równomiernie je uszczelniając.

Hydro- i termoizolacja z piany wykazuje niski współczynnik przewodzenia ciepła. Jest to więc materiał energooszczędny. Piana poliuretanowa to materiał samogasnący, nierozprzestrzeniający ognia, nadający się do utylizacji i bezpieczny dla środowiska. Nie pyli, nie wywołuje alergii ani nie jest materiałem sprzyjającym siedliskom gryzoni. Nie ma sobie równych wśród pozostałych materiałów izolujących.

Izolacja fundamentów przekrój