Izolacja natryskowa IzoPur

izolacja natryskowa

Witamy na stronie Izopur – Ekologiczne Izolacje Natryskowe. Firma nasza specjalizuje się w wykonywaniu izolacji wszelkiego rodzaju obiektów w technologii natrysku piany poliuretanowej. Stosowana  przez  Izopur  metoda natryskowej piany poliuretanowej oraz elastomerów polimocznikowych stanowi wyjątkową, innowacyjną technologię ociepleń i izolacji  na świecie. Oferujemy w rejonie: Siewierz, Myszków, Katowice, Gliwice, Częstochowa oraz cały Śląsk – rewelacyjny i niezawodny system ociepleń budynków jakim jest izolacja natryskowa. Nasze usługi wykonujemy cały rok, ponieważ posiadamy w ofercie specjalistyczne piany natryskowe do stosowania w minusowych temperaturach otoczenia. Służymy  pomocą w rozwiązywaniu zagadnień związanych z energooszczędnością budynków.

Używamy sprzętu  renomowanych firm, będących liderami na rynku światowym, co w połączeniu z naszą wiedzą i doświadczeniem pozwoliło nam tworzyć profesjonalny zespół. Firma IZOPUR jest także posiadaczem Dyplomu Uznania, przyznanym na Wystawie Budownictwa Mieszkaniowego, Modernizacji i Wykończenia Wnętrz TARGBUD 2012.

Izopur – śląsk – niezmienna piana natryskowa

tłumienie dźwięku za pomocą pianki natryskowej - IzopurPianka natryskowa, to efektywne i ekologiczne termoizolacje, to nasza specjalność i pasja. Nieustannie poszerzamy swoją wiedzę oraz rozwijamy zaplecze techniczne naszej firmy, co pozwala nam bezproblemowo realizować nawet najbardziej nawet zaawansowane czy skomplikowane projekty. Rozwiązania, które stosujemy wypierają obecnie dotychczasowe, tradycyjne metody dociepleń oparte na wełnie mineralnej, celulozie czy styropianie.

Piany natryskowe LALLAFOM® USA to:

trwałość, niezmienność w czasie, szczelność termiczna przekładająca się na rewolucyjne oszczędności, wygłuszenie konstrukcji, ekologiczność, stabilność wymiarowa, pełna sprawność i efektywność w ekstremalnie niskich i wysokich temperaturach, bezwonność, bezpieczeństwo pożarowe oraz brak ograniczeń w zakresie okresów prac instalacyjnych.

Produkty objęte są bezterminową, pisemną gwarancją jakości.

Izopur – 7 lat specjalizacji

Nasze doświadczenie zawodowe poparte jest siedmioletnią pracą z natryskowymi systemami izolacji poliuretanowej. Nie tylko specjalistyczne szkolenia i teoria z zakresu prawidłowego przetwarzania komponentów ale przede wszystkim połączona z nimi wieloletnia praktyka pozwoliła na bezpośrednie, dogłębne poznanie wszystkich niuansów, od których zależny jest oczekiwany przez naszego klienta właściwy efekt naszej pracy. Jednym z wielu przykładów mogą tu być z pozoru prozaiczne zagadnienia, dotyczące ocieplenia poddasza o konstrukcji drewnianej natryskową pianką poliuretanową:

Jaki rodzaj pianki dla typowego poddasza o konstrukcji drewnianej?

Właśnie wieloletnie doświadczenia i wiedza pozwalają na konstruktywne i prawdziwe odpowiedzi. Nie ocieplamy typowego poddasza pianką zamknięto-komórkową (sztywną i gazoszczelną) chroniąc tym samym wasze drewno konstrukcyjne przed ewentualnością zbutwienia z powodu zamknięcia jego drogi do swobodnego oddawania wilgoci. Ochronimy także Was samych przed hałasem izolacji, pękającej pod wpływem naprężeń konstrukcyjnych dachu. Ocieplimy natomiast Wasze drewniane poddasze paroprzepuszczalną, miękką pianką poliuretanową, która pozwala na oddychanie drewna oraz pracuje elastycznie, cicho i zgodnie wraz z połacią dachu.

Po co dom z poddaszem nieużytkowym ocieplać po linii dachu a nie stropu?

ocieplenie pianką do samej kalenicyZ pełnym przekonaniem sugerujemy też ocieplenie domu z poddaszem nieużytkowym po wewnętrznej linii dachu a nie poziomu podłogi czy stropu poddasza. Ocieplenie w linii stropu pozostawia całą konstrukcję powyżej jako funkcjonującą w ekstremalnie zmiennych warunkach. Cała przestrzeń poddasza pozbawiona dodatkowej ochrony izolacyjnej przed zewnętrznie panującymi warunkami, pozostaje praktycznie na całorocznej pastwie mrozów, upałów czy wilgoci. Czy żywotność pracującej w takich warunkach drewnianej konstrukcji dachu pozostanie bez zmian? Z pewnością nie! Czy spadnie sprawność urządzeń, które same lub ich przewody (klimatyzacja, rekuperacja) znajdują się dość często w przestrzeni poddasza? Z pewnością tak! Czy nieocieplone pomieszczenie wolne będzie od dewastacyjnej obecności pleśni i grzybów? Z pewnością nie! Czy właz wejściowy łączący przestrzeń użytkową z praktycznie zewnętrznymi warunkami panującymi na poddaszu będzie na tyle szczelny żeby w pełni je tam zatrzymać? Raczej nie.

szczelnie zamknięte poddasze

Izopur – Siewierz – wyjątkowa izolacja natryskowa

Wyjątkowość izolacji natryskowej uwidacznia się także we fakcie, że geometria obiektu i kształt izolowanej przegrody nie mają wpływu na dokładność i szczelność instalacji. Dotychczasowe, tradycyjne metody ociepleń i izolacji nie dysponują takimi możliwościami, co niestety przekłada się na długofalowe i rosnące jeszcze w miarę upływu czasu, niepożądane skutki technologii ich montażu i eksploatacji, objawiające się wysokimi kosztami utrzymania budynku przez inwestora, użytkownika lub zarządcę.

Piana natryskowa nie jest (tak, jak w przypadku tradycyjnych ociepleń) gotowym elementem wymiarowym montażowym o danym wymiarze. Izolację natryskową wytwarza się bezpośredniego na miejscu inwestycji podczas procesu instalacji na izolowanej powierzchni . Natomiast podstawowe znaczenie dla tego procesu i wytworzenia jakościowej izolacji natryskowej mają trzy najważniejsze elementy:

 • jakość użytych komponentów natryskowych pianek poliuretanowych
 • poziom wiedzy techniczno-technologicznej reprezentowanej przez firmę wykonawczą
 • stan i klasa urządzeń natryskowych

Izopur – śląsk – wyłącznie markowe systemy izolacji pianką

IZOPUR jest Autoryzowanym Wykonawcą markowych systemów izolacji natryskowych produkcji LALLAFOM® USA na terenie Śląska, przeszkolonym dogłębnie w sferze technicznej i praktycznej. Dysponujemy technologicznym certyfikatem producenckim w zakresie stosowania systemów pian natryskowych i powłok ochronnych.
<hclass=”h2Style” >Izopur – ocieplenie poddaszy oraz docieplenia i izolacje obiektów

Oferujemy wyłącznie izolacyjne systemy poliuretanowe w pełni bezpiecznych użytkowo. Ponadto zespół IZOPUR precyzyjnie dobiera ich rodzaj strukturalny do miejsc zastosowań i wykonuje instalacje:

Paroprzepuszczalna, otwarto-komórkowa, elastyczna pianka natryskowa

jako: jednolicie szczelna izolacja termiczna i akustyczna przeznaczona dla budownictwa mieszkaniowego, biur, hoteli, hal, kompleksów handlowych, zdrowotnych, sportowych i innych obiektów użyteczności publicznej

Zastosowanie:

 • tradycyjne poddasza o konstrukcji drewnianej
 • poddasza dachów płaskich o dowolnej konstrukcji
 • ściany wewnętrzne i działowe
 • ścianki działowe konstrukcji szkieletowych
 • studia muzyczne i pomieszczenia dźwiękochłonne

Zamknięto-komórkowa, gazoszczelna, sztywna piana natryskowa

jako: jednolicie hermetyczna termoizolacja, paro-izolacja, hydroizolacja, instalacja drenażowa i anty-skropleniowa, przeznaczona dla budownictwa mieszkalnego, przemysłowego, rolniczego, infrastruktury przesyłowej i transportowej

Zastosowanie:

 • dachy zewnętrzne
 • fundamenty
 • stropy
 • posadzki
 • betonowe i metalowe przestrzenie poddachowe
 • zbiorniki, kadzie, cysterny
 • rurociągi
 • kontenery
 • hale produkcyjne
 • przechowalnie owoców i warzyw
 • chłodnie
 • pieczarkarnie
 • obory, stajnie, kurniki

Niezależnie od tego, czy jesteście Państwo na terenie śląskim przyszłymi Inwestorami, czy też użytkownikami lub właścicielami obiektów budowlanych, firma IZOPUR zaprasza Wszystkich do zapoznania się z przełomową technologią ociepleń i izolacji, jaką stanowią poliuretanowe izolacje natryskowe.

Certyfikaty Autoryzacji LALLAFOM® USA