Zewnętrzna izolacja termiczna dachu, poliuretanowym natryskiem

izolacja dachu pianka

Połać dachowa jest potrójnie newralgicznym elementem każdego budynku.

Po pierwsze, jako duża powierzchnia potencjalnej wymiany temperatury pomiędzy wnętrzem budynku a środowiskiem zewnętrznym może narazić użytkownika obiektu zarazem na znaczne ucieczki ciepła w okresie grzewczym jak i napływ gorącego powietrza w okresie letnim.

Po drugie, bezpośrednio narażona jest na opady atmosferyczne, a więc przecieki, powodowane zazwyczaj starzeniem się tradycyjnych materiałów izolacyjnych, rozszczelnieniem ich łączeń, błędami instalacyjnymi i ograniczeniami technologicznymi.

Po trzecie, jako silnie pracująca przegroda budowlana, szczególnie narażona jest na naprężenia konstrukcyjne i odkształcenia liniowe, powodujące z kolei wypaczenia i usterki standardowych systemów izolacyjnych.

Poliuretanowa izolacja natryskowa zewnętrznej połaci dachowej

Izolacja termiczna dachu płaskiego wykonana w technologii natryskowej gwarantuje monolityczną warstwę termoizolacyjną bez łączeń, pasowania czy zgrzewania. Podczas montażu piana poliuretanowa wnika w każdą wolną przestrzeń, błyskawicznie ją wypełniając. Tak wykonaną izolację natryskową zabezpiecza się dodatkowo powłoką chroniącą przed destrukcyjnym działaniem promieniowania słonecznego. Można sobie wyobrazić jak szczelnie i skutecznie obrobione są także kominy, wywietrzniki czy łączenia z obróbką blacharską.

Zaprojektowany i ściśle dedykowany natryskowy system dachowy F.R.S. (Foam Roof System) marki Lallafom USA

IZOPUR Śląsk oferuje długo oczekiwane na rynku europejskim, w pełni bezpieczne, uniwersalne i ponadczasowe zabezpieczenie dachów płaskich. W 2015 roku amerykański producent Lallafom USA wprowadził na rynek polski unikatowo dopracowany system dachowej izolacji natryskowej. Funkcjonujący bezproblemowo od wielu lat w amerykańskim budownictwie (m.in. potężne pokrycia fabryk General Motors) zestaw specjalistycznej piany poliuretanowej i powłoki silikonowej, zabezpiecza termicznie i wodnie każdą połać na wiele lat. Zarówno nową jak i modernizowaną. Eliminuje zagrożenia związanie ze specyfiką tej części konstrukcji budowli i oferuje długoletnią ochronę bez remontów i nagminnie występujących dotychczas na rynku europejskim wpadek materiałowych, technologicznych i porażek wykonawczych – patrz http://eopin.org/z-archiwum-x-dzial-anomalii/

Izolacja dachu pianką poliuretanową Foam Roof System – ogólna charakterystyka

Na instalowane przez nas hydroizolacje dachów R.F.S. marki LALLAFOM USA składają się::

1. termo i hydro-izolacyjna natryskowa piana poliuretanowa HeatGuard 250®
– ppoliuretanowy materiał zamknięto-komórkowy, o ścisłym przeznaczeniu dla dachów płaskich zewnętrznych i przemysłu stoczniowego, wyposażony w ponadnormatywną wytrzymałość na naprężenia rozciągające (ponad 400 kpa), żelujący a nie standardowo pęczniejący i wyposażony w zdolności samopoziomujące.

2. alifatyczna powłoka silikonowa SealCote 1000®
– zewnętrzna powłoka ochronna, o dużej zawartości cząstek stałych i elastyczności w szerokim zakresie temperatur, występująca w gamie kolorów UV stabilnych, odporna na uszkodzenia mechaniczne, wody pływowe i stojące

Po raz pierwszy zewnętrzna izolacja termiczna dachu płaskiego staje się bezproblemowa i ekonomiczna – wszechstronna, szybka, szczelna, bezawaryjna, bezpieczna, efektywna i trwała.