IzoPur, Tel: +48 512 169 697, Email: andrzejcygan@izopur.pl,
ul. Sienkiewicza 10, 42-470, Siewierz, woj. śląskie,
NIP: 9541129968

HeatGuard 280®

heatguard280

Jako dostawca najwyższej klasy izolacji natryskowych, nie mogliśmy pominąć w naszej ofercie produktu cieszącego się niesłabnącą popularnością wśród inwestorów i wykonawców pracujących nie tylko na rzecz nowo powstających obiektów, lecz także tych modernizowanych. HeatGuard 280® zamknięto-komórkowa izoacyjna piana natryskowa o najbardziej wydajnym i wszechstronnym zastosowaniu na polskim rynku!

Najlepsze parametry – współczynnik oporu cieplnego R: 6,3. Gęstość: 45 kg/m3. Siła nacisku: 400 kpa. HeatGuard 280® powstaje na bazie surowców odnawialnych, dlatego jest w pełni przyjazna dla środowiska i korzystna z punktu widzenia ekologicznego.

Dzięki HeatGuard 280® mogą państwo zredukować zużycie energii w swoich domach nawet do 50% dotychczasowych kosztów!

Pozostałe zalety:

  • ochrona przed przedostawaniem się pyłów i zanieczyszczeń powietrza,
  • produkt bezpieczny dla alergików – nie pyli i nie wydziela szkodliwych substancji nawet po wielu latach użytkowania,
  • minimalizuje hałas docierający z zewnątrz,
  • podnosi sprawność energetyczną całego obiektu,
  • tworzy niezawodną barierę wodną, powietrzną oraz paroizolację, czym przyczynia się do polepszenia strukturalnej integralności domu.

HeatGuard 280® nie zawiera freonów, chluorofluorowęglowodorów, formaldehydu, materiałów włóknistych – produkt spełnia najbardziej rygorystyczne przemysłowe wymagania testu LZO (Lotne Związki Organiczne).

Uniwersalna izolacja

HeatGuard 280® można natryskiwać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Produkt występuje w wersji letniej lub zimowej, przeznaczonych do aplikacji w zakresie temperatur od -10 do 38°C. Piana doskonale wiąże się z większością powierzchni i materiałów konstrukcyjnych, takich jak beton, metal, drewno, a także może być nakładany bezpośrednio na otwarto-komórkową pianę natryskową SealGuard 500®. Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego (FEMA) uznała, iż HeatGuard 280® jest materiałem wytrzymałym i odpowiednim do stosowania na terenach, na których istnieje ryzyko powodziowe.

Wideo

5 kluczowych elementów w 1 aplikacji – kreowanie najlepszej koperty budynku

Izolacja

HeatGuard 280® tworzy ciągłą, monolityczną izolację bez łączeń, bez konieczności zastosowania klejów ani łączników mechanicznych. Tym samym wyeliminowane zostają mostki termiczne.

Szczelna Bariera

Według badań Amerykańskiego Departamentu Energetycznego (DOE) infiltracja powietrza z powodu niskiej wydajności energetycznej obiektu może stanowić nawet do 40% strat w ogrzewaniu i chłodzeniu domu. To także przyczyna nadmiernej przepuszczalności hałasu, a także dostępu wilgoci, zanieczyszczeń, owadów oraz gryzoni. Piana HeatGuard 280® jest najskuteczniejszą barierą powietrzną w swej klasie na rynku. Zapobiega skraplaniu wilgoci, chroni przed zagrzybieniem, pleśnią oraz uszkodzeniami konstrukcji.

Wodoszczelność

HeatGuard 280® to skuteczna ochrona przed wodą. Zastosowanie tej izolacji na zewnątrz budynku eliminuje konieczność dodatkowych i kosztowych działań na rzecz uzyskania konstrukcji wodoodpornej (rozwiązanie rekomendowane nawet na terenach narażonych na występowanie powodzi).

Paroizolacja

Piana natryskowa HeatGuard 280® przewyższa normy dopuszczalnej przenikalności pary wodnej aż o 38%. To skuteczna ochrona przed przenikaniem pary.

Warstwa Drenażowa

Izolację natryskową HeatGuard 280® warto zastosować jako drenaż pod łatwo nasiąkliwymi elementami wykończeniowymi oraz elewacją. Sprawdzi się w tym niezawodnie.

Galeria