IzoPur, Tel: +48 512 169 697, Email: andrzejcygan@izopur.pl,
ul. Sienkiewicza 10, 42-470, Siewierz, woj. śląskie,
NIP: 9541129968

Chłodzenie wnętrz

chlodno latem

Izolacja natryskowa pianką poliuretanową nie tylko rewelacyjnie zapobiega utratom ciepła grzewczego, ale niezwykle efektywnie zabezpiecza konstrukcję budynku przed napływem temperatur zewnętrznych. W okresie zimowym przed wnikaniem chłodu, w okresie letnim przed napływem gorącego powietrza. Oczywistym jest, że najbardziej narażoną na wymianę temperatur powierzchnią konstrukcyjną jest połać dachowa i bezpośrednia strefa poddachowa. Zimą można wprawdzie popularnie mówiąc doładować do pieca, ale co latem…

Grono inwestorów miało, ma lub może mieć doświadczenia ze standardowymi modelami dociepleń poddaszy lub stropów, które nie są w stanie gwarantować zatrzymania nadmiernego wzrostu temperatury, prowadząc do dokuczliwych utrudnień a nawet do konsekwencji zdrowotnych. Pomimo wszelkiego rodzaju kratek wentylacyjnych i przestrzeni dylatacyjnych, w pomieszczeniach poddachowych panują latem klimaty ,,sauny”. W ekstremalnych przypadkach użytkownicy posiadający niższe piętra potrafią się przenieść niżej, aby przetrwać bez uszczerbku na zdrowiu tę porę roku.

Zastosowanie poliuretanowych izolacji natryskowych do ociepleń poddaszy i izolacji dachów, bezwzględnie eliminuje takie ,,atrakcje”. Nie bez powodu w ściankach wszystkich naszych lodówek i zamrażarek od dawna nie stosuje się wełny czy styropianu, ale właśnie izolacje z pianki poliuretanowej.

Wymownym jest także fakt, że przy projektach, w których przewiduje się mechaniczne klimatyzowanie pomieszczeń, to przy zastosowaniu izolacji i ociepleń pianami natryskowymi Lallafom USA, wielkość urządzeń mechaniki klimatyzacyjnej jest redukowana o połowę! Ich wydajność nadal pozostaje na komfortowym poziomie a oszczędności kumulowane już na etapie projektu i zakupu systemu.

http://eopin.org/fala-upalow-w-polsce-co-na-to-izolacje-natryskowe/