Budujesz? Modernizujesz?

Wyobraź sobie szczelny i wyciszony budynek

Izolacyjne piany natryskowe najlepiej realizują w budownictwie kluczowe założenie każdej izolacji – szczelność. W jakim stopniu przydadzą się nawet najlepsze parametry izolacyjności materiału bez jego dokładnego, szczelnego montażu? Jak działałaby kurtka nawet z najlepszym puchowym wypełnieniem, gdyby jej elementy nie były szczelnie połączone? Pianowa izolacja natryskowa łączy w sobie wysokie parametry izolacyjne ze szczelnością instalacji, nieosiągalną dla tradycyjnych, powszechnych metod ociepleń. Dodatkowym efektem jest tłumienie dźwięków przez tak zaizolowaną przegrodę budowlaną.

Wyobraź sobie tylko połowę ceny jego ogrzewania

Wyeliminowanie łączeń instalacyjnych i nieszczelności konstrukcji, a więc wszystkich miejsc niekontrolowanych przepływów temperatur, w połączeniu z wysokim oporem cieplnym pianki poliuretanowej oraz jej niskim współczynnikiem przenikania ciepła, powoduje, że tak zaizolowany natryskowo – ocieplony dom, potrafi ograniczyć swoje zapotrzebowanie na energię grzewczą nierzadko o połowę, w zestawieniu ze swoim odpowiednikiem ocieplanym dotychczasowymi metodami.

Wyobraź sobie tanie, domowe ciepło podczas chłodów

Przy zastosowaniu izolacyjnej technologii natryskowej moc i wielkość urządzeń grzewczych może być zredukowana także o ok. 50%, generując oszczędności już na etapie zakupu urządzeń. Ich wydajność pozostaje nadal wystarczająca a eksploatacja staje się niezwykle ekonomiczna. Poza tym produkowane przez nie ciepło trafia i pozostaje zatrzymane wyłącznie tam, gdzie jest przeznaczone – we wnętrzach pomieszczeń.

Wyobraź sobie przyjemny chłód wnętrz podczas upałów

Pianki natryskowe nie tylko rewelacyjnie zabezpieczają przed ucieczką ciepła grzewczego, ale równie skutecznie chronią jednocześnie konstrukcję budynku przed napływem niepożądanych wysokich temperatur zewnętrznych. Nawet tradycyjne poddasze bezpośrednio pod nagrzaną ekstremalnie przez prażące słońce zewnętrzną połacią dachową oferuje wtedy użytkownikowi przyjazną strefę wnętrza.

Wyobraź sobie ponadczasowy komfort i ekonomię

W odróżnieniu od standardowych systemów ociepleń domów, poliuretanowa pianka natryskowa Lallafom USA gwarantuje trwałość izolacji w czasie, czyli niezmienność współczynników cieplnych oraz parametrów fizycznych materiału izolującego. Objęta bezterminową gwarancją jakości pozwala na ponadczasowe korzystanie z oferowanego przez siebie komfortu temperaturowego, dźwiękowego i oszczędnościowego.

Wyobraź sobie to wszystko jednocześnie…

Systemy ociepleń marki LALLAFOM USA realizują najlepsze wyobrażenia o izolacji.

Budujesz? – Typowe rozwiązania

Poniżej znajdują się przykłady typowych zastosowań pianki natryskowej w budownictwie. Jeśli chcesz uzyskać informacje na temat tych lub innych projektów skontaktuj się z Naszym Działem Inżynieryjnym.